TOP 5 nejproslulejších divadel města Brna
Sdílení

TOP 5 nejproslulejších divadel města Brna

V Brně není jen Špilberk – nakonec, o hradech a zámcích dnes řeč tak docela nebude, i přesto tohle město doslova kvete kulturou. Pokud nevěříte, přesvědčí vás o tom četná divadla, která dosahují evropské úrovně. Prkna, co znamenají svět, dala v tomto městě vzniknout skutečně velkým hvězdám. Pojďme si proto představit pár zajímavých tipů na kulturní večery…

1. Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky
Přejít na lokaci

Tohle divadlo má už dlouholetou tradici. Vždyť založeno bylo v roce 1993, na místě, kde působilo někdejší Svobodné divadlo, na Jakubském náměstí. Pro diváky je připraveno celkem 335 míst, včetně těch na balkonech. Bolek Polívka odtud nezřídka uvádí svou proslulou Manéž, mezi úspěšné inscenace mistra se řadí třeba hry Šašek a královna nebo DNA. Role v divadle si střihli herci jako Ivana Chýlková, Jaromír Dulava nebo Radim Fiala.

2. Mahenovo divadlo

Mahenovo divadlo
Přejít na lokaci

Budova, kde se doslova psala historie. Otevření jednoho z nejproslulejších českých divadel se odehrálo 14. listopadu 1882, kromě klasických divadelních kusů můžete zajít na operu, balet nebo koncert. V bohatém repertoáru nechybí hry jako Marie Stuartovna, Saturnin nebo Želary. Divadlo reprezentují například Igor Bareš, Anna Stropnická nebo Eva Novotná.

3. Divadlo Barka

Divadlo Barka
Přejít na lokaci

Divadlo, která vzniklo již v roce 1994, ale jeho nynější budova sloužila podobným účelům již v předválečných letech. Kapacita činí 150 míst, zajímavé jistě je, že divadlo sídlící v Brně na Králově Poli nemá svůj vlastní divadelní soubor – poskytuje zázemí pro některé soubory, jako například Divadlo Járy Pokojského nebo Cyranovy boty INTEGRA.

4. Divadlo Reduta

Divadlo Reduta
Přejít na lokaci

Na Zelném trhu v Brně bychom hledali divadlo s obrovskou historií. Reduta totiž byla zmíněna už na začátku sedmnáctého století, mezi léty 1731 a 1732 se dočkala velké přestavby. Jako dítě zde hrál i proslulý Wolfgang Amadeus Mozart, dnes zde hraje několik hostujících souborů. Divadlo v běhu staletí dokonce několikrát vyhořelo nebo také hostilo městskou tržnici. V roce 2005 bylo po nákladné rekonstrukci znovuotevřeno pro veřejnost, takže moderní doba může navázat na více než čtyři století trvající historii.

5. Janáčkovo divadlo

Janáčkovo divadlo
Přejít na lokaci

Toto divadlo bylo vystavěno v první polovině šedesátých let minulého století, najdeme jej na Rooseveltově třídě. Vejde se sem až 1383 diváků, kromě klasických divadelních kusů sem můžete zajít zejména na baletní a operní představení.

Vybrali jste si z našich zajímavých tipů? Zajet si do Brna na divadlo je skutečným zážitkem, kulturní město si podobnou návštěvu určitě zaslouží…