Jak vybrat kočárek na pěší túry
Sdílení

Jak vybrat kočárek na pěší túry

Procházky mají něco do sebe – nejen po práci v městském parku, ale i během volných víkendů. Nejde o běh nebo nějakou sportovní aktivitu, kde bychom museli mít dobrou kondici. Pěším túrám se může věnovat snad úplně každý, kdo má zájem a koho neodradí trochu podzimních plískanic a obecně nepřízeň počasí. Trochu pohybu prospěje i dětem, a to i tehdy, když je budeme vozit v kočárku. Pobyt na čerstvém vzduchu je přeci plus v každém věku, že?

Kočárek je hlavně o pohodlí, vybírejte pečlivě

Na prvním místě je váha, protože příliš těžký kočárek by se nám těžko vozil – a to i na relativně rovném povrchu. Nejlepší kočárky na rankito.cz pak mají společné i to, že nabízí maximální bezpečnost a pohodlí. Nikde také není psáno, že v něm nebudete vozit více dětí za sebou, takže je zcela jasné, že promyšlená investice se do budoucna určitě vyplatí. Klasika nebo sportovní kočárek? Jistě rozhoduje i věk dítěte, protože sportovní model je vhodný pro starší ratolesti a může sloužit poměrně dlouhou dobu. Hluboký kočárek sice skýtá největší zábavu pro děti asi do půl roku věku, starší by ale už nudil.

Test kočárků mluví jasnou řečí, na trhu jsou pestré možnosti, musíte si ale dobře rozvážit, co je prioritou při výběru. Pokud jde například o kolečka, možnosti máte dvě. Zatímco plastová dobře přilnou k asfaltovému povrchu a jsou vhodná do města, nafukovací kolečka vás provedou lesní cestou nebo parkem, jsou ideální pro malé obce. Nejlépe jistě uděláte, pokud si prohlédnete konkrétní modely přímo v obchodech, neboť v případě tohoto zboží nelze volit jen a pouze přes internet. Důležitá je totiž spokojenost dětí, kterým bychom nejraději snesli modré z nebe – kdyby to bylo jen trochu možné. Golfové, sportovní nebo hluboké, variant jsou desítky a samozřejmě je nutné sladit i barvy.