Seznam všech únikovek na jednom místě – kterou si vyberete?
Sdílení

Seznam všech únikovek na jednom místě – kterou si vyberete?

Určitě jste o nich už slyšeli, protože jsou zajímavé, jsou poučné a také slibují zábavu pro různorodý kolektiv. Nikdo se nebude nudit, a to ani kdyby venku neustále pršelo nebo panovala nesnesitelná vedra. Únikové hry jsou fenoménem pro zábavu 21. století, a to nejen ve velkých městech. Na své si totiž přijdou dva přátelé nebo třeba skupina až šesti lidí, Praha, Brno, Chomutov, Varnsdorf nebo Zlín, kam to máte o příštím volném víkendu nejblíž?

Desítky možností pro fanoušky historie i tajemných míst

Seznam únikových her je opravdu široký. Obdivujete císaře Karla IV., objevitele Kryštofa Kolumba nebo Archiméda, případně jiné historické osoby a postavy, bez nichž si neumíme představit učebnice moderního dějepisu? V tom případě se pro vás nabízí celá řada zajímavých únikových her – a to jsme stále ještě na samém začátku, protože atraktivních námětů přijde ještě mnohem víc! Utečte z vězení, které patří k vyhlášeným a jen tak někoho ze svých spárů nepustí. Užijte si putování napříč galaxiemi nebo nebezpečnou džunglí, dobrodružství na mafiánské stezce nebo dům, ve kterém straší duchové, jimž nelze dopřát věčného odpočinku. Zkrátka, nudu zaženete v každém případě, teď už se jen s přáteli shodnout na konkrétní tématice…

Díky portálu ExitGames si můžete vybrat zajímavý zážitek přesně na míru. K dispozici není jen úniková hra Praha nebo Brno, ale najdete je také v menších městech jako je Chomutov nebo Zlín. O rozpočet se určitě nebojte, protože v řadě případů se vejdete do tisícikoruny nebo tento limit jen mírně překročíte, záleží také na počtu členů. Cenovka za osobu pak vychází hodně příznivě a nelze pochybovat o tom, že snad v libovolném restauračním zařízení byste během sobotního odpoledne a večera nechali minimálně podobné peníze.

Útěk z márnice nebo vypečený logický hlavolam

Stačí si vybrat, na co máte chuť, protože portál ExitGames přináší pár desítek jedinečných tipů, díky kterým si užijete volné dny nebo letní dovolenou ještě o to víc. Pokud jedete na jih Moravy ochutnávat vinařské speciality nebo do ZOO v Chomutově, proč si tento prázdninový výlet ještě trošku nezpestřit podobnou únikovou hrou? Procvičíte mozkové závity soutěživou formou, která rozhodně nenechá nikoho chladným. A nadto si užijete pořádnou porci zábavy, díky níž si zase budete o něco blíže.

A jak vybírat? Jednoduše, inspirujte se třeba podle hodnocení, kdy vyberete nejlepší únikovou hru, ale také míry obtížnosti, protože začátečník určitě nepůjde do nejvyššího možného levelu (leda by snad měl opravdu pro strach uděláno a nazýval se právem liškou podšitou). Libo klasickou hru nebo dobrodružství pro dva soupeřící týmy, prostě takové malé derby, ale bez hokejového puku a míče?