Navštivte velikonoční trhy 2021 v Praze
Sdílení

Navštivte velikonoční trhy 2021 v Praze

Nevíte, kam se vydat o Velikonocích? Zkuste hlavní město!

Trhy jsou otevřeny každý den od 20. března do 11. dubna 2021. Program pražských velikonočních trhů je každý rok velmi bohatý, proto se určitě nebudete nudit.
Udělejte si výlet a užijte si příjemné prostředí plné velikonočního dění.

Na co se můžete těšit

Velikonoční trhy oslavují příchod jara do České republiky. Těmi nejpůsobivějšími trhy jsou právě ty v Praze.

V tomto období se celé město rozjasní a dojde ke spojení místních obyvatel s turisty v krásném historickém prostředí.

Na trzích můžete najít dřevěné stánky, zdobené zářivými jarními barvami. Ve stáncích je možné vidět spoustu výrobků od místních řemeslníků, které jsou vyrobeny ze skla, keramiky nebo dřeva. Najdete zde také nejrůznější šperky, vyšívané krajky, hračky, loutky v krojích a další výrobky.

Nejběžnějším předmětem jsou ale samozřejmě ručně malovaná velikonoční vajíčka, která jsou vyrobena ze slepičích vajec nebo dřeva.

Nejen stánky plné suvenýrů jsou lákadlem. Trhy jsou obklopeny krásně rozkvetlými stromy a jsou ozdobeny barevnými stužkami.

Uprostřed Staroměstského náměstí je navíc vyhlídkový most, ze kterého je možné si prohlédnout rozsáhlý trh.

Na čem si můžete pochutnat

K dispozici mají návštěvníci pražských velikonočních trhů také řadu místních jídel a nápojů, z nichž většina je připravována přímo na místě před zraky kupujících.

Mezi oblíbenými pochoutkami najdete pečenou šunku na rožni, grilované klobásy, langoše s česnekem, sýrem a kečupem, knedlíky s uzeným masem, knedlíky plněné ovocem a palačinky. Najdete zde také dorty a jiné sladkosti, jako je například trdelník nebo perníčky.

K pití si můžete zakoupit chutné české pivo, nealkoholickou limonádu a bude-li vám zima, pochutnat si můžete na svařeném víně, grogu, medovém víně nebo horké čokoládě.

Ekologie na trzích

Pořadatelé trhů myslí také na životní prostředí, proto se pití a jídlo podává v nádobí, vyrobeném ze 100% biologicky rozložitelného materiálu.

Dbá se také na to, aby jídlo a pití, je-li to možné, pocházelo z místních zdrojů. Víno a české maso, používané v klobásách a hamburgerech, je například z Rakvic, nacházejících se na jižní Moravě.

Na co se mohou těšit děti

Na trhu hraje hudba, zpívají se písně, a to vše doprovází lidové tance. V pozdějších odpoledních hodinách vystupují na Staroměstském náměstí školní sbory, folklórní soubory v krojích, a to v podání dětí z celé země.

Na trzích děti mohou krmit i živá zvířata, jako jsou ovce, kozy, osel nebo alpaka.

Děti se mohou zapojit také do velikonočních aktivit, jako je malování velikonočních vajíček, květináčů, stříhání stuh, výroba velikonočních kuřátek, proutěných košů a pomlázek.

Odkud pořídíte nejlepší fotografie

Trhy nabízí několik míst, ze kterých pořídíte nádherné fotografie na památku. Nejlepším místem pro pořízení fotky je rozhledna na Staroměstském náměstí, na kterou je umožněn přístup zcela zdarma. Dalším místem je vrchol věže Staroměstské radnice, kde je vstup zpoplatněn.

Ty nejlepší snímky ale pořídíte přímo v centru dění. Tedy mezi stánky a lidmi, kde můžete zachytit ryzí velikonoční atmosféru.

Co na sebe

Na jaře bývá v České republice velice proměnlivé počasí. Připravte se tedy na teplotní výkyvy a střídání slunných dnů s deštivými.

Je-li teplo, oblékněte se lehce a nezapomeňte na vycházkovou obuv, jelikož Praha je nejkrásnější, pokud ji poznáváte pěšky.

Jestliže se počasí změní v chladnější, stačí se přiobléct. Popřípadě můžete navštívit obchody s oblečením, kterých je v Praze nepřeberné množství. Najdete zde také specializované obchody s outdoorovým oblečením a obuví jako je například obchod Rock Point.

Navštivte velikonoční trhy v Praze, a to včetně Velkého pátku, velikonoční Bílé soboty, neděle – Božího hodu Velikonočního a Velikonočního pondělí.

Nasajte pohodovou atmosféru a potěšte se dobrou náladou a úsměvy místních i turistů.