Ostrava a 5 zdejších největších turistických lákadel
Sdílení

Ostrava a 5 zdejších největších turistických lákadel

Slezsko je velice atraktivní region, o tom ani nemůže být sporu. Třetí největší české město – Ostrava – doslova kvete kulturou. Tři sta tisíc obyvatel, osm století historie, spoustu muzeí a galerií, ale také dalších atraktivních turistických cílů. Druhá největší ZOO v republice, historická čtvrť Poruba a proslulá Stodolní ulice. Rozhodně však ještě nejsme u konce, pojďme si představit tipy, o kterých jste možná ještě moc neslyšeli – ale jsou tu a těší se na návštěvu!

1. Městečko MINIUNI

Městečko MINIUNI
(35 hodnocení)
Přejít na lokaci

Výstaviště Černá louka v Ostravě hostí zajímavé muzeum. Víte, že můžete projít celý svět, a to vlastně jen během jediného odpoledne? Miniatury největších světových lákadel, které chce každý vidět – od Šikmé věže v Pise přes Eiffelovu věž nebo Big Ben v Londýně, samozřejmě, že nechybí ani sedm divů světa (mluvíme o těch antických). Celkem je tu 34 špičkově zpracovaných miniatur, modely jsou vyrobeny v měřítku 1:25. A zapomínat nesmíme ani na ryze české lokality, jako třeba Staroměstská radnice.

2. ZOO Ostrava

Druhá největší ZOO u nás, hned po Chomutově. Skoro čtyři tisíce různých zvířat a sto hektarů rozlohy, jinými slovy – jasná zábava pro celou rodinu na každé víkendové odpoledne. Veřejnost se do ZOO Ostrava podívala poprvé na začátku šedesátých let minulého století. A jaká zajímavá zvířata tu čekají? Kromě jiného je to panda, jaguár nebo rys ostrovid. A dále? Hulman posvátný, medvěd syrský, levhart cejlonský a spoustu dalších. Součástí ZOO Ostrava je rozsáhlý botanický park, kde najdete třeba i půl století staré buky.

3. Katedrála Božského Spasitele

Katedrála Božského Spasitele
(46 hodnocení)
Přejít na lokaci

Sakrální skvost uprostřed Moravské Ostravy, který byl vybudován na konci devatenáctého století (v letech 1883 až 1889, neorenesanční sloh). Trojlodní katedrála, jejíž délka dosahuje skoro k sedmdesáti metrům. Je jednou z největších církevních budov svého druhu u nás, vejde se sem totiž až na čtyři tisíce návštěvníků. Před několika lety proběhla velká rekonstrukce katedrály, vše zde doslova září novotou – kromě nedělí, pondělků a státních svátků je tu pro turisty otevřeno denně!

4. DinoPark Ostrava

DinoPark Ostrava
(33 hodnocení)
Přejít na lokaci

Ideální pro celou rodinu, zvláště ty nejmenší, kteří jsou úplně paf do světa dinosaurů. Desítky robotických modelů prehistorických příšer, které jako by vypadly z Burianových kreseb. Dvanáctimetrová sopka z období druhohor, ale také spoustu dětských atrakcí, kde se dá řádit celé hodiny. O 3D kino by byla jistě škoda přijít, že?

5. Vyhlídková věž Nové radnice Ostrava

Vyhlídková věž Nové radnice Ostrava
(20 hodnocení)
Přejít na lokaci

Třiasedmdesát metrů výšky, v provozu celoročně, nahoru se dostanete v poklidu výtahem. Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě přináší krásný výhled nejen na celé město, ale když je dobře vidět, spatříte i část Polska nebo Beskydy.

Ostrava, to zní prostě dobře! Neváhejte proto o víkendu vyrazit s celou rodinou do tohoto krásného města, nad kterým slunce rozhodně nezapadá…