Netradiční ZOO aneb vydejte se tam, kde je to malé, ale hezké...
Sdílení

Netradiční ZOO aneb vydejte se tam, kde je to malé, ale hezké...

Ne každá zoologická zahrada může mít rozměry gigantů Drážďan a Prahy. Skutečně, v našich luzích a hájích jsou k vidění i malé ZOO, které ale nabídnou zábavu klidně na celé odpoledne. Pojďme si jich proto pár představit, možná nakonec budete i trochu překvapení, co všechno můžete v Čechách navštívit. Není to jen pouť za krokodýli na jih Čech, ale klidně také za spoustou dalších zajímavých zvířat…

Farma Blaník v Ostrově u Louňovic

Zvířecí park, kde si zvláště městské děti užijí spoustu kontaktu s přírodou. Nedaleko mýty opředené hory Blaníku chovají nejen klasická venkovská domácí zvířata, ale nabídnou také zajímavé atrakce pro naše nejmenší. Mazlící zóna bude hodně frekventovaná, děti si mohou pohladit nebo nakrmit nejen malé kozičky.

Zoopark Zájezd u Kladna

Vlastně jen malý kousek od Prahy! Zoopark Zájezd ve stejnojmenné obci chová hlavně opice, ale najdete tu také pár kočkovitých šelem a zástupce dravého ptactva. Dvacet let historie, více než osm desítek druhů zvířat, celoročně je tu na co koukat!

Zoopark v Zelčíně u Mělníka

Zoopark Zelčín
(71 hodnocení)
Přejít na lokaci

Vedle cyklistické stezky se nachází areál, co nabízí zajímavé vyžití pro celou rodinu. Zoopark v Zelčíně je prostě blízko zvířatům, jsou tu nejen koně, ale také fretky a pštrosi, zapomínat pak určitě nesmíme ani na armádu koček.

Pony Park Holubice u Kralup nad Vltavou

Už pro nejmenší děti! Jasně, v tomto ráji poníků si mohou sjet už dvouletí, nezáleží na jezdeckých zkušenostech ani ničem dalším. Jednorázové lekce nebo výcvik, při kterém si děti osvojí jízdu na malých koních? Pony Park Holubice má i malou ZOO, kde můžete obdivovat zajímavá zvířátka.

Krokodýlí ZOO v Protivíně

Jihočeský region nabízí hodně zajímavého, ale o krokodýlech že slyšíte poprvé? Přes dvacet různých krokodýlích druhů chovají v malé ZOO u Písku už deset let, zakladatel Miroslav Procházka se ale stará o tato zvířata ještě mnohem déle. Žijí tu aligátor, kajman nebo gaviál, račte si prosím prohlédnout!

ZOO Chleby ve Středočeském kraji

Více než dvacet let existence a primát mezi nestátními ZOO v novodobé české historii. ZOO Chleby se nachází nedaleko Nymburka. Chovají se tu různé druhy zvířat, mimo jiné můžeme zmínit třeba lamy alpaky, gibony, medvědy a stranou nezůstane ani kočičí krása gepardů

Ringelland Habrkovice u Kutné Hory

Ringelland
(10 hodnocení)
Přejít na lokaci

Další malá ZOO, kde žijí levharti, hroši a třeba také nádherní servalové. Malý park s pestrou kolekcí kočkovitých šelem nabídne zážitek pro celou rodinu, na který budou všichni ještě dlouho vzpomínat.

Vybrali jste si něco zajímavého? Jistě, ZOO nejsou jen ve velkých městech, o těch lokálních nebo nestátních se někdy prakticky ani neví – a byla by škoda sem občas nezavítat, co říkáte? Nebo si v létě radši zaplavete v nějaké vodní nádrži?