Největší zajímavosti v Děčíně a okolí, které lákají k návštěvě
Sdílení

Největší zajímavosti v Děčíně a okolí, které lákají k návštěvě

Ústecko je pro turisty skutečně zajímavý region! O tom přeci nemůže být nejmenšího sporu. Pojďme si proto označit některá místa, co se dají označit za ideální pro víkendovou návštěvu. Pokud jste z Prahy, dálnice je vám k dispozici. A jestli žijete na Liberecku, doveze vás sem třeba vlak. V každém případě si nenechte ujít krásy Děčína, padesátitisícového města, kterým protéká i velkolepá řeka Labe…

Zámek Děčín

Zámek Děčín
(2 hodnocení)
Přejít na lokaci

Začněme tam, kde se psala historie. Zámek s více než padesát metrů vysokou věží vlastnil šlechtický rod Thunů, na začátku třicátých let minulého století jej odkoupil československý stát. Dnešní podoba je klasicistní, ale zámek se v běhu staletí dočkal i masivní renesanční nebo barokní přestavby. Projděte se třeba v místních zahradách a jistě vám zcela učarují!

Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník
(47 hodnocení)
Přejít na lokaci

Pokud máte rádi výšlapy a nevadí vám menší převýšení, máte nedaleko Děčína možnost obdivovat krásné panorama okolní krajiny z vrcholku Sněžníku. Třicetimetrová kamenná rozhledna z druhé poloviny devatenáctého století ještě umocňuje nádherný zážitek, z Děčína to budete mít devět kilometrů, z nedalekého Jílového necelých pět. Pro ostřílené turisty je to přeci doslova malý bonbónek!

Aquapark Děčín

Aquapark Děčín
Přejít na lokaci

Pokud jedete s dětmi, určitě vám ani v nejmenším neodpustí, pokud je nevezmete do místního aquaparku. Rozsáhlý venkovní areál, plavecký bazén s kapacitou až dva tisíce osob, ale také sauna, kam se vejde i sto lidí. Užijte si wellness nebo vybrané sportovní aktivity, aquapark se nachází nedaleko místního zimního stadionu u řeky Ploučnice.

 

ZOO Děčín

Zoo Děčín
(6 hodnocení)
Přejít na lokaci

Malá, ale přesto okouzlující! Jedna z českých zoologických zahrad, které mají osobitý styl a nabídnou pohled hned na čtyři stovky zvířat. ZOO v Děčíně byla otevřena v roce 1949 a rozkládá se na ploše zhruba šesti hektarů. Maskotem je medvěd grizzly, ale pokochat se můžete i pohledem na levharta obláčkového, mravenečníka nebo makaka. Nechybí však kupříkladu ani karpatští vlci, jeleni sika, lvi a velbloudi.

Pivovar Děčín

Historická budova v Podmoklech, kde se vyrábělo pivo již zkraje osmnáctého věku. Místní pivovar vlastnil šlechtický rod Thunů, v devadesátých letech minulého století se s pivem nakrátko přestalo, aby se budova postupně změnila na multifunkční centrum. Pivo můžete ochutnat dodnes, ale zábavu si zde užije celá rodina!

Kostel svatého Františka z Assisi

V Podmoklech se nachází také jedna z nejvýznamnějších místních sakrálních staveb, kostel z poloviny devatenáctého století, zasvěcený památce Františka z Assisi. Pseudorománská jednolodní stavba nabídne pohled na renesanční oltář, najdete ji nedaleko hlavního nádraží, kde tvoří centrum Husova náměstí.

V Děčíně je toho hodně co obdivovat, viďte? Samozřejmě, mohli bychom doporučit ještě pár zajímavých míst, ale to třeba někdy příště. Zatím se pokochejte návštěvou pětice lokalit, které rozhodně za jeden den neobejdete. Nebude to spíš na kratší dovolenou?