Nejlepší aquaparky v České republice
Sdílení

Nejlepší aquaparky v České republice

Voda je dobrá a to platí celoročně. Když je venku vedro k zalknutí, přijde vhod nejen chladivá voda, ale také ochrana před silnými paprsky, naproti tomu v případě podzimních či zimních dní, lze zpestřit program výletem do vodního parku stejně tak. Aquaparky jsou zkrátka celoroční záležitost, kam můžete vyrazit kdykoliv, za jakýchkoliv podmínek, ať je jakékoliv roční období. Kromě sportovní náplně v podobě klasického bazénu si tu můžete užívat na různých vodních atrakcích, jako jsou skluzavky, tobogány, divoká řeka, vířivka či třeba vlnobití.

 

Vodní park Babylon

Asi nejznámější v České republice je určitě aquapark Babylon, nacházející se v Liberci. Vybavení je opravdu rozsáhlé a vhodné pro děti takřka od narození. Vykoupat se tu můžete v teplé vodě, dosahující minimálně 27°C, přičemž zábavu vám bez problémů zajistí například vodní hrad, skluzavky, čtyři tobogány, vodotrysky s gejzíry, divoká řeka či jeskyně. Když si potom budete chtít trochu odpočinout, zajděte se podívat na mořská akvária s rybičkami nebo si oddechněte v odpočinkové zóně či třeba na nějaké masáži. K dispozici je také sauna a římská pára. Do Babylonu se rozhodně vyplatí vstupenka na celý den, jejíž cena je dána výškou postavy návštěvníka.

Aquapark Babylon
Přejít na lokaci

Vodní země na Moravě

Nedaleko metropole Brno se nachází vodní svět Aqualand Moravia, který doslova překypuje atrakcemi. Najdete zde například 12 bazénu, z nichž 5 se jich nachází venku, zbytek je dostupný během celého roku. Mezi bazény je klasický plavecký bazén, ale i třeba dětský bazén nebo vyhřívaný bazén. Užít zábavu si tu lze na 8 tobogánech, z nichž jeden je až 110 metrů dlouhý, dále na 3 skluzavkách nebo U-rampě. Některé atrakce zvládnete bez pomůcek, na některé musíte se speciální nafukovací matraci. Pro relax lze zvolnit ve wellness centru, kde vás čekají lázně, horké prameny, vířivky a sauny.

Aqualand Moravia
(1 hodnocení)
Přejít na lokaci

Aqua centrum Pardubice

I ve východních Čechách se nachází velké vodní centrum, kde si můžete celoročně užít zábavu s rodinou nebo přáteli. Aquacentrum Pardubice je velký komplex, ve kterém naleznete klasické vodní atrakce. Svezete se tu na tříproudé skluzavce, vyzkoušíte tobogán na nafukovacím kruhu – máte-li odvahu, pak sám, netroufáte-li si tak ve dvou – vybouříte se v divoké řece, zažijete vlny jako na moři, skočíte si ze skákacího prkna nebo rovnou z vrcholku horolezecké stěny. Svým svalům potom dáte odpočinout ve velké vířivce nebo u některé masážní trysky. Se vstupem do aquaparku máte v ceně klasický padesátimetrový bazén, takže si určitě jděte i zaplavat.

Aquacentrum Pardubice
Přejít na lokaci

Aquaforum ve Františkových Lázních

Abyste si užili lázně v podání českého Františka, nemusíte už mít potvrzení od doktora. Slavné Františkovy Lázně už nabízejí vodní radovánky pro všechny v podobě velkého Aquafora. Užijí si tu děti i dospělí, pro všechny je tu toho dost. Děti ocení dlouhé skluzavky a tobogány či prostornou vodní jeskyni, kde si mohou hrát, dospělé spíše zaujme relaxační bazén s atrakcemi v podobě vodotrysků a různých trysek. Celoročně je dostupná také venkovní vířivka, finská sauna a dětský bazének, vhodný i pro ty nejmenší. To, že tu najdete i občerstvení je samozřejmostí.

Aquaforum Františkovy Lázně
Přejít na lokaci

Aquapalace Praha Čestlice

Ve výčtu nejlepší aquaparků v České republice nesmí chybět ani hlavní město Praha, na jeho území se rozkládá Aquapalace. Velký vodní svět se dělí na několik menších oblastí, přičemž každá má něco do sebe. Palác pokladů nabídne velký vrak pirátské lodi, který tu zřejmě ztroskotal díky vysokým vlnám, které si můžete užít při vlnobití, rovněž se zde nacházejí dvě brouzdaliště pro ty nejmenší. V paláci dobrodružství to roztočíte hned na 12 různých tobogánech a skluzavkách, poznáte silný proud divoké řeky či pomalý a klidný proud pomalé řeky, která navazuje na jeskyně, laguny a odpočinkové vířivé lavice.

Aquacentrum Hradec Králové

Aquacentrum a městské lázně v jednom nabízí prostorný vodní park nacházející se v Hradci Králové. Ani zde nešlápnete vedle, když budete chtít s rodinou strávit hezké odpoledne. Dopomůže vám v tom 82 metrů dlouhý tobogán se světly, vířivý bazén s teplotou až 37°C, bazén s vlnobitím, dětský bazén s říčkou a skluzavkou. Parní kabiny vám odplaví z těla všechny toxiny a nové síly načerpáte ve chvíli, kdy se ponoříte do ledového bazénku. A když to vychytáte, tak se můžete zapojit do některé z aktivit, jako je cvičení pro seniory, cvičení s dětmi v dětském koutku nebo aqua aerobic.

Plavecký bazén Hradec Králové
(3 hodnocení)
Přejít na lokaci