Nejkrásnější vrcholy Horního Vsacka
Sdílení

Nejkrásnější vrcholy Horního Vsacka

Mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi se rozprostírá údolí s mnoha nádhernými vrcholy, ze kterých jsou překrásné výhledy do krajiny – Horní Vsacko. Do této oblasti spadají obce Vsetín (okresní město), Ústí u Vsetína, Janová, Hovězí, Huslenky, Halenkov, Nový Hrozenkov, městys Karolinka a Velké Karlovice (obec, která je rozlohou větší než hlavní město Praha).

Celé údolí leží na březích řeky Bečvy. Z jedné strany patří vrchovina do Javorníků z druhé strany do Beskyd. Celá tato oblast je velice oblíbena turisty jak pěšími, tak cykloturisty, v zimě jsou zde trasy pro běžkaře a celoročně můžeme na kopcích potkat jezdce na koních.

Dnes jsme pro vás vybraly ty nejzajímavější místa, která můžete navštívit.

Soláň

Soláň patří k velice oblíbeným cílům výletů. Na vrcholu se nachází krásně zrekonstruovaná zvonice, ve které je galerie. Vystavují zde díla současných umělců i díla, která zde vznikla v době největší slávy, kdy se sem sjížděli umělci z širokého okolí a nechávali se tu inspirovat krásou zdejšího prostředí. Výhledy do krajiny jsou zde opravdu fascinující.

Zvonice Soláň
Přejít na lokaci

Horská chata Portáš

Dalším místem, které nabízí nevšední zážitky je horská chata Portáš. Za zmínku stojí místní gastro “must have" borůvkové knedlíky, plněné borůvkami, které rostou všude kolem. Jsou vyhlášenou pochoutkou! Chata je též oblíbeným místem na odpočinek po dlouhé túře. Pokud si chcete udělat jen krátkou procházku v prostředí s nádhernými výhledy do krajiny, zaparkujte své auto na parkovišti u chaty Kohútka. Procházka vám zabere maximálně půl hodiny. Z Portáše se také nejjednodušeji dostanete zpět na autobusovou zastávku Vranča odkud jezdí autobus až na Vsetín.

Horská chata Portáš
Přejít na lokaci

Ski centrum Kohútka

Jeden z nejoblíbenějších lyžařských areálů na vsetínsku. Stejně jako Portáš je Kohútka vyhlášená svými borůvkovými knedlíky. Chaty mezi sebou soupeří v tom, kdo je má lepší. V létě se můžete ochladit ve venkovním bazénu nebo využít přilehlé tenisové kurty, v zimě se zde můžete napojit na běžkařskou stopu, která vede po celém hřebeni a nebo zůstat na chatě a využít jeden z mnoha lyžařských vleků.

[place_box id="2909"]

Rozhledna na Stracenci

Na vrcholu Stracenec se nachází malá rozhledna, která vám nabídne krásný výhled do kraje. Rozhledna je zdarma.

Rozhledna Miloňová

Nejmladší z rozhleden vsetínského okresu. Turisty hojně navštěvovaná a oblíbená, především proto, že se k ní dá téměř dojet autem.

Rozhledna Miloňová
Přejít na lokaci