Nejhezčí české zoologické zahrady – část třetí
Sdílení

Nejhezčí české zoologické zahrady – část třetí

Představili jsme si skvosty na Ústecku, otevřeli jsme kapitolu pražské, brněnské i ostravské ZOO. Přesto nám však v našem výčtu ještě několik zajímavých míst schází a náš seriál tím pádem ani zdaleka nekončí. Kam se ještě můžeme vydat? Třeba za poznáním a zábavou do Hluboké nad Vltavou nebo Dvora Králové nad Labem, výjimku určitě neuděláme ani se ZOO v Plzni. Podívat se prostě musíme všude!

Zoo Hluboká u Českých Budějovic

Založena byla krátce před vypuknutím druhé světové války, její sláva však trvá dodnes. Více než dva tisíce zvířat z takřka čtyř stovek různých druhů. Tygr ussurijský, orel skalní nebo medvěd plavý, ale také rosomáci, supi a surikaty. Šest hektarů dělá ze ZOO Hluboká jednu z nejmenších stálých zoologických zahrad u nás, ale na zdejší návštěvu rozhodně jen tak nezapomenete.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoo Hodonín
(1 hodnocení)
Přejít na lokaci

ZOO nacházející se u hranic se Slovenskem chová více než sedm stovek různých zvířat, založena byla v roce 1975 a pyšnit se může třeba chovem lvů, tygrů a šimpanzů, nechybí tu ani žraloci. Ostatně, ve znaku dlí také kočkovitá šelma, které jsou obecně perlou každé podobné atrakce. Necelých osm hektarů dělá z hodonínské ZOO takřka trpaslíka, když se tu ale projdete, určitě nám dáte zapravdu, že se vám zdejší malebné prostory líbí…

Zoo Plzeň

ZOO Plzeň
(40 hodnocení)
Přejít na lokaci

Jednadvacet hektarů a na sedm tisíc zvířat. Čtvrtá nejnavštěvovanější ZOO u nás, až tři čtvrtiny chovaných druhů nejsou v ČR nikde jinde. Lvi berberští, lemuři, tučňáci a nosorožci, ale také leguáni, přesně tato zvířata reprezentují místní prostory. Předností této ZOO bezesporu je i to, že v sobě zahrnuje i botanickou zahradu, takže budete mít faunu a flóru pěkně pohromadě. Teď už si jen udělat čas a vyjet do západočeské metropole.

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové
(87 hodnocení)
Přejít na lokaci

V Královéhradeckém kraji se nachází druhá největší tuzemská zoologická zahrada. Dvůr Králové nad Labem, 94 hektarů, více než dva tisíce různých zvířat. Co více dodat? Projeďte se v safari turistickým autobusem, vychutnejte si galerii obrazů v podání Zdeňka Buriana a zavzpomínejte na školní léta, kdy jste obdivovali pravěká zvířata. Žijí zde také orangutani a gorily mají svůj speciální pavilon. Po letech se také vrátili hroši, od roku 2015 je otevřeno také hodně populární lví safari.

ZOO Tábor

Perlou jihu Čech je bezesporu původně husitské město Tábor, kde můžete navštívit jednu z nejmladších českých ZOO. Ta byla založena teprve v květnu 2015, ale se svou rozlohou deseti hektarů v regionu dominuje (Hlubocká ZOO je totiž o něco méně rozsáhlá). Chová se zde lev, tygr, opice nebo vlk, druhů zvířat je zde „zatím“ sedmdesát, ale dá se očekávat, že toto číslo se do budoucna výrazně rozšíří…

Tak kam vyrazíte o víkendu? Nabídli jsme vám další zajímavou pětici zoologických zahrad. A je pravdou, že v našem výčtu ještě končit nemusíme, představíme si ještě v posledním dílu pár zahrad menšího rozsahu a dokončíme seriál o nejzajímavějších českých zoologických zahradách. Až se děti vynadívají na zvířátka, co takhle vyrazit třeba směrem galeriemuzea?