Nejhezčí české zoologické zahrady – část první
Sdílení

Nejhezčí české zoologické zahrady – část první

Kdo nebyl v ZOO, jako by ani nikdy nežil u nás! Vždyť tolik zoologických zahrad na jednoho obyvatele je jen v málokteré zemi. Nejsou omezeny jen na hlavní město nebo největší lokality, zvířata ze všech kontinentů můžete obdivovat klidně i na Ústecku nebo dokonce v Protivíně. Pojďme si představit nejrozsáhlejší české ZOO v několikadílném seriálu…

Zoologická zahrada Praha

ZOO Praha
(80 hodnocení)
Přejít na lokaci

Tato ZOO byla založena v roce 1931 a v současnosti chová na pět tisíc zvířat. Jde o nejvyhledávanější turistickou atrakci v ČR s více než milionem návštěvníků za rok. Na takřka šedesáti hektarech je možné obdivovat nejen gorily nížinné, ale i varany komodské, vzácné koně Převalského a také pestrou paletu kočkovitých šelem. Nechybí orli, velbloudi nebo hejno plameňáků, děti žijící v Praze si mohou užít i klasická venkovská domácí zvířata. Můžete se tu také projet na lanové dráze nebo si projít nefalšovanou indonéskou džunglí. A tím výčet zajímavostí ještě zdaleka nekončí, lední medvěd a panda mohou vyprávět!

Zoologická zahrada Brno

Zoo Brno
(8 hodnocení)
Přejít na lokaci

ZOO, která se dočkala založení v roce 1953, patří s plochou 65 hektarů k těm rozlehlejším. Více než tři sta zvířecích druhů a celkově za šestnáct stovek exemplářů, mezi nimiž nechybí ani tygr sumaterský, medvěd kamčatský nebo lev konžský. Zdejší vedení se pyšní hlavně kopytníky, ale nevynechává ani tolik oblíbenou Dětskou ZOO nebo Tygří skály. Samozřejmě, pohlédnout si tu můžete i skály, vodopády a další přírodní skvosty, které jen dokumentují hodně kopcovitý terén v okolí.

Zoologická zahrada Ostrava

Hned sto hektarů a na čtyři tisíce zvířat, to je ostravská ZOO, založená již v roce 1948 a o dvanáct let později byla poprvé zpřístupněna pro veřejnost. Hned po Chomutově zaujímá druhé místo v rozloze mezi českými zoologickými zahradami. Najdete tu pandu, rysa nebo třeba žirafy, pýchou areálu je i velký Botanický park s mimořádně starými buky (až 150 let).

Zoologická zahrada Olomouc

ZOO Olomouc
(127 hodnocení)
Přejít na lokaci

Založena v březnu 1952, chovající na dva tisíce zvířat, rozloha více než čtyřicet hektarů. Jistě, Zoologická zahrada Olomouc se opravdu má čím pyšnit. Najdete ji hned vedle Svatého Kopečku, můžete tedy spojit ZOO a návštěvu památek. Příchozí mohou zaujmout nejen klokani, ale třeba také lamy, levharti mandžuští a žirafy, které zde jsou od osmdesátých let minulého století. Z populárních zvířat nechybí ani mýval a pes dingo.

Zoologická zahrada Zlín

ZOO a zámek Zlín - Lešná
Přejít na lokaci

Padesát dva hektarů, sedmdesát let existence a více než dvě stovky zvířecích druhů. Ve Zlíně nechybí v místní ZOO třeba sloni afričtí a tygři ussurijští, ale je zde k vidění i pták kivi nebo rejnok. Lední medvěd a šimpanz už jsou takovou klasickou, každoročně sem zavítá více než půl milionu návštěvníků.

Přesvědčili jsme vás o tom, že české ZOO stojí za návštěvu? A to jsme ještě na začátku našeho seriálu a zmínili jsme si jen větší města, v pokračování se vydáme i na Ústecko, kde se to zoologickými zahradami opravdu jen hemží!