Nejhezčí české zoologické zahrady – část druhá
Sdílení

Nejhezčí české zoologické zahrady – část druhá

Představili jste si ZOO ve větších městech, ale stále na nás čekají ještě ty „provinční“, avšak neméně krásné. Naše země je doslova a do písmene zemí prodchnutou zoologickými zahradami, pyšnit se jimi mohou kromě Děčína ještě Jihlava nebo také Chomutov, jehož ZOO má dokonce největší rozlohu ze všech v rámci ČR. Pojďme si proto představit další pětici zoologických zahrad, které si okamžitě zamilujete!

Zoologická zahrada Děčín

Zoo Děčín
(6 hodnocení)
Přejít na lokaci

Šest hektarů, ale přesto krásná a malebná. Maličká ZOO, která se pyšní dlouhodobým chovem medvědů grizzly, je jen asi sedm set metrů od centra Děčína. Její součástí je expozice Rajské ostrovy, kde se podíváte, jací živočichové jsou doma na Haiti nebo Fidži. K vidění je třeba perutýn ohnivý nebo leguán kubánský. Necelých čtyři sta zvířat tu reprezentují kupříkladu i karpatští vlci, hyeny, supi bělohlaví a mývalové.

Zoologická zahrada Jihlava

Založena již v roce 1957, statut ZOO však získala o čtvrtstoletí později. Devět hektarů a na sedm set různých zvířat, to jsou čísla dokumentující zoologickou zahradu v Jihlavě. Dominantou chovu jsou hlavně kočkovité šelmy a opice, žijí zde australští psi dingo, medvědi hnědí a také vzácné pandy červené. Děti zaujme roztomilý shetlandský poník, milovníci kočkovitých šelem se zase dozajista budou rozplývat nad levharty.

Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov
(7 hodnocení)
Přejít na lokaci

Přesný název zní Podkrušnohorský zoopark Chomutov, založení se datuje do roku 1975, dnes zde žije více než tisíc různých zvířat, kromě levhartů jsou tu třeba makakové, tuleni a zubři. Chomutovská ZOO patří k největším ve středoevropském prostoru a u nás jasně dominuje, protože hospodaří na celých 112 hektarech. Nechybí pelikáni nebo velbloudi, jakož i další zajímavé, avšak velmi ohrožené zvířecí druhy.

Zoologická zahrada Liberec

Vůbec nejstarší ZOO na našem území, která byla založena krátce po vzniku Československé republiky. Třináctihektarová zoologická zahrada se pyšní hlavně bílými tygry, kteří jsou maskoty místních hokejistů, ale také lachtany nebo malajskými medvědy. Dnes je zde zhruba tisíc zvířat, k návštěvě láká třeba moderní pavilon pro nosorožce a žirafy, už třicet let se zde chovají vzácní sněžní levharti.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Zoologická zahrada Ústí nad Labem
(29 hodnocení)
Přejít na lokaci

Šestadvacet hektarů, datum založení již v roce 1908 (ještě jako soukromá ptačí rezervace „Lumpenpark“), největší pýcha v podobě lachtanů, lvů a orangutanů. Dnes se zde chová i tygr indický, plameňák chilský, ale i antilopy a sloni. Více než dvě stě druhů zvířat a celkově na tisíc zvířecích obyvatel, i to jsou čísla ZOO Ústí nad Labem.

Ukázali jsme vám další pětici zajímavých ZOO, líbí se vám nějaká? Nemáte to do ní vůbec daleko? Pak je to jednoduché, vezměte děti za ruku a doprovoďte je na zábavné odpoledne. Proč jim brát radost z krásných živých zvířat, že? Pak můžete vyrazit třeba někam k jezeru či vodní nádrži, zaplavat si a odpočinout…