Nejhezčí české zoologické zahrady – část čtvrtá
Sdílení

Nejhezčí české zoologické zahrady – část čtvrtá

Představili jsme si zatím největší a nejnavštěvovanější zoologické zahrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Ale ještě stále nejsme u konce, protože některé další si také zaslouží zmínit. Seriál proto ještě nekončí, dnes se podíváme třeba do Vlašimi nebo Vyškova. Takže hurá na výlet, možná stihneme ještě ZOO Plasy a další!

Zoopark Vyškov

Sedm hektarů a přes pětistovku různých zvířat. Založení v srpnu roku 1965. Žijí zde třeba lemur kata, psík mývalovitý nebo buvolové a velbloudi. Zabaví se tu hlavně děti, kterým je otevřen Babiččin dvoreček – hlavně pro městské typy to bude vysloveně atraktivní podívaná. Zmodernizovaný areál nabízí také pohled na ptáka nandu, želvy a zlaté bažanty. V roce 2006 se Zoopark Vyškov spojuje s DinoParkem, čímž se stal návštěvníky snad nejvíce obletovanou jihomoravských atrakcí.

Zoologická zahrada Chleby u Nymburka

Necelý jeden hektar rozlohy a „jen“ 72 živočišných druhů. Je to málo? Ale vůbec ne, atmosféra komorní ZOO Chlebům vyhovuje. Zoologická zahrada byla založena v roce 1997 a specializuje se zejména na vzácné druhy původem z ptačí říše. Návštěvníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet krmení dravé zvěře nebo se také třeba nechat zvěčnit na momentce s papouškem Ara.

Parazoo Vlašim

Šest let existence záchranné stanice pro řadu živočichů. Jistě, není to tak docela „pravá“ ZOO, ale návštěva se určitě nabízí. Přijít o rysa, vydru nebo výra velkého? To by přece byla škoda, návštěvníky uvítají také ptačí budky, a kromě jiného i zajímavé příběhy místních zvířat. Žijí tu totiž jen ta, která už nemohou z různých důvodů do volné přírody. Neslouží jim zdraví nebo by zde zkrátka už nepřežili. Dopravní dostupnost Vlašimi, křižovatky několika velkých cest, je velmi dobrá – takže proč se sem v létě nepodívat i s dětmi, že?

ZOO Plasy

Maličká zoologická zahrada, která vznikla teprve před dvěma lety, žije zde aktuálně přes padesát různých druhů živočichů. Žije zde kočka bažinná, makakové, papoušci nebo několik vzácných exemplářů ryb. ZOO v Plasech nedaleko Plzně se zaměřuje hlavně na ptáky, kromě několika druhů papoušků tu žijí labutě, sovy nebo výři.

Zoopark Stěžery

Zoopark Stěžery
(1 hodnocení)
Přejít na lokaci

Tento méně proslulý zoopark se nachází asi tři kilometry od Hradce Králové, zaujme vás na první pohled rodinnou atmosférou a rozkládá se na zhruba dvou hektarech. Co dál o něm můžeme říci? V chovu jsou hlavně papoušci, ale také puma americká, lama alpaka a samozřejmě i klokan rudý. Zvířata z Jižní Ameriky nebo Austrálie už na vás čekají…

Tak co říkáte, je to zajímavé? Zní to opravdu dobře? Pak si udělejte víkendový výlet i s dětmi, protože zvířátka můžou vidět přece pořád! Můžete víkend spojit ještě s něčím dalším, co třeba nějaké přírodní lokality?