Tipy na koupání v lomu v Karlovarském kraji
Sdílení

Tipy na koupání v lomu v Karlovarském kraji

Když panují vedra, je potřeba si zachovat chladnou hlavu. A zchladit hlavu si jde i zadarmo a tzv. v luně přírody. Přeplněná koupaliště se sice mohou pochlubit chlorovanou vodou a nějakou tou skluzavkou, ale není přeci jen lepší zachování vlastního soukromí, v klidu a okolí lesa? Rybníky, jezera i různé nádrže jsou už také poměrně okoukané, jinou podívanou vám tak mohou nabídnout zavodněné lomy. Koupání v lomu je o něčem úplně jiném. Voda bývá opravdu čistá a okolí nabízí úplně jiný výhled v podobě skal a lesů. Pravdou je, že ne vždycky se tu dočkáte tradiční písečné pláže a pozvolného vstupu do vody, ale lom vám nabídne zkrátka jinou podívanou a příjemné osvěžení během horkých letních dní.

 

Lom u Habartova

Nedaleko obce Habartov se nachází zatopený lom po povrchové těžbě. Jedná se o mnohem klidnější místo, než jaké nabízí více skloňovaný Medard, který vznikl zatopením původního lomu řekou Ohře, který se nachází asi 5 kilometrů od Habartova. Před návštěvou lomu si můžete navíc zasportovat, neboť Habartov nabízí mnoho stezek pro bruslení, takže o to příjemnější potom osvěžení bude.

Lom u Habartova
Přejít na lokaci

Lomy u Hroznětína

Ačkoliv se tu nacházejí zatopené lomy rovnou tři, vybírat si mezi nimi příliš nemůžete. Ke koupání je vhodný pouze jeden z nich a to ten největší. Původně se zde těžil čedič, uranová ruda a kaolín a bentonit. Lom je zde mnohem pozvolnější než jinde a dokonce zde najdete i písečnou pláž. Lom leží nejblíže u obce Velký rybník. Pokud se ale rozhodnete lom navštívit, buďte opatrní, neboť hloubka tu dosahuje až několik desítek metrů a zrádné mohou být proudy spodní vody.

Lom u Hroznětína
Přejít na lokaci

Lom Podlesí

Čistá, studená voda a příjemný klid – to je přesně to, co vám může nabídnout lom Podlesí, který se nachází nedaleko obce Sadov. Jedná se o zatopený kaolinový lom, který nabízí příjemné koupání pro všechny nadšence. Není příliš vhodný na potápění, ale pro plavání nabízí velké možnosti. Podklad je pískový a sestup do vody je víceméně pozvolný.

Lom Podlesí
(38 hodnocení)
Přejít na lokaci

Lom Albeřice

Pro začátečníky v potápění se perfektně hodí menší lom Albeřice, v němž voda dosahuje maximální hloubky 4 metry. Samozřejmě se tu lze ale i jenom vykoupat. Do lomu je velmi dobrá dostupnost, navíc se nachází jenom 8 kilometrů od silnice Karlovy Vary – Plzeň. Díky členitému dnu, kde jsou převážně kameny, se může stát, že se tu setkáte s rybami.

Lom Albeřice
Přejít na lokaci

Jimlíkovský lom

Zatopený kaolincový lom, nacházející se nedaleko Karlových Varů, je opravdu velké lákalo pro mnoho lidí. Lom u Jimlíkova je oblíbený nejen pro svou blízkost k metropoli, ale také pro krásně čistou vodu a písečné dno s originálním výhledem na písečné duny. Právě za těmito panoramaty ale vyráží větší počet lidí, proto, pokud hledáte tišší a klidnější místo v luně přírody, zkuste některý z lomů uvedených výše. Na druhou stranu se zde ale spíše dočkáte moderních vymožeností, jako je třeba občerstvení.

Lom Jimlíkov
(13 hodnocení)
Přejít na lokaci