8 zajímavých míst, kam můžete na výlet s dětmi za každého počasí
Sdílení

8 zajímavých míst, kam můžete na výlet s dětmi za každého počasí

Prázdniny se blíží a víkendy jsou volné. S dětmi se dá vyrazit, a to nejen autem nebo na kole, opravdu často. Problémy nám ale občas dělá počasí, když je moc teplo, nedá se sportovat, když náhle zaprší, zkazí nám to celý výlet. Naštěstí ale existuje pár pěkných lokalit, kam se můžete podívat doslova kdykoliv, bez ohledu na přeháňky nebo ostré slunce. Jaké to jsou?

1. Aquapalace Praha

Tady se můžete dosyta vydovádět ve vlnách kdy jen chcete a neohlížet se na předpověď z dílny meteorologů. Největší středoevropský aquapark se nachází nedaleko Průhonic, rozkládá se na ploše více než devíti tisíc čtverečních metrů a má zázemí i pro milovníky sauny nebo naše nejmenší.

2. Táborské Muzeum Lega

Nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nakonec, kdo by si alespoň jednou v životě nehrál s klasickým Legem? Stovky zajímavých kousků přímo před vámi, celkem je zde na půl druhého milionu kostiček. A mimo jiné – Eiffelova věž, Taj Mahal, Socha Svobody…

3. Sportovně-zábavní centrum TEPfaktor

V Chotilsku nedaleko Příbrami na vás čeká parádní zážitek v duchu Pevnosti Boyard. Dobrodružná hra pro celou rodinu, dvacítka úkolů a ve finále obrovský poklad. Naučíte se spolupráci, prozkoušíte také svou vnitřní trpělivost.

4. Farma Blaník v Ostrově u Louňovic

Milovníci zvířat, pozor! Ukažte dětem kouzlo venkova, podívejte se na okolní svět z koňského hřbetu nebo vyrazte houbařit, možností relaxace je totiž na Farmě Blaník víc než dost. Zvířecí park potěší zejména juniory.

5. Lanový park Tarzanie v Trojanovicích

Až čtrnáct metrů vysoko! Největší lanový park u nás, určený nejen pro odvážné děti, ale i dospělé, kteří si chtějí zkusit trochu adrenalinu. Lávky, sítě, žebříky a spoustu dalších překážek, to vše bezpečně a s humorem.

6. Letiště Václava Havla Praha

 

Exkurze, na kterou prostě nezapomenete. Podívejte se na největší dopravní letadla světa, sledujte napjatě start nebo přistání takových kolosů a projeďte se po odbavovací ploše. Zkrátka, zajímavosti pro malé i velké!

7. Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Skoro padesátimetrová vyhlídková věž, ze které uvidíte na celé Janské Lázně. Zavítejte i do místního podzemí a podívejte se, jak vlastně stromy žijí. Půda pod našima nohama je totiž jeden velký živý organismus…

8. Mirakulum v Milovicích nad Labem

Deset hektarů plných dětské fantazie. Hry, kam se jen podíváte, spoustu zeleně a také poznání. Zábavně-naučný park s dřevěným hradem, lanovým centrem a přírodním bludištěm, to značí příjemně strávený víkend pro celou rodinu. Dětské zábavní centrum, jak má být!