8 tipů na nejlepší koupání v lomu
Sdílení

8 tipů na nejlepší koupání v lomu

Dojet si během letních měsíců na pár dní k vodě a strávit příjemné chvíle ve vlnách je pro mnohé z nás nezbytností. Celé rodiny míří k jezerům a rybníkům a vychutnávají si volnější červenec a srpen. Chcete si zavzpomínat na koupání v lomu, když jste ještě byli děti? Dnes stále existuje spoustu různých míst, kde klidně můžete. Pojďme si je představit. Vodní nádrže prostě baví!

1. Veselské pískovny na jihu Čech

Na Třeboňsku, poblíž Veselí nad Lužnicí, je pětice jezer s celkovou plochou 240 hektarů. Těžba štěrkopísku začala v padesátých letech minulého století, postupně se zde vytvořila vodní plocha, kde se budete cítit jako u moře.

2. Jezero Barbora v Oldřichově u Teplic

Vodní nádrž Barbora
Přejít na lokaci

Teplice mají také svoje! Známé jezero Barbora láká celé Ústecko, někdejší povrchový důl byl zatopen a dnes tu máme více než padesát hektarů vodní plochy. Kromě koupání si tu užijete třeba i plachetnice.

3. Jezero Konětopy u Prahy

Sladkovodní medúzy? Jistě, přesně ty můžete potkat u jezera Konětopy, které se nachází u stejnojmenné obce u Prahy. Relativně nedávno byl tento lom s průzračnou vodou znovu zpřístupněn veřejnosti a byla by škoda toho nevyužít…

4. Lom Borek na Vysočině

Na půli cesty mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří najdeme lom Borek, který láká potápěče i ty, kteří se chtějí jen slunit uprostřed vln. Velice tichá příroda a voda, která má až azurově mořský nádech, to je skutečné terno!

5. Zatopený lom Horní Cerekev

Pelhřimovsko se také může pyšnit zajímavým místem pro koupání. Na okraji Horní Cerekve je v zatopeném lomu mimořádně čistá voda, po ukončení těžby byl zdejší lom pohřben pod vodu skoro před čtyřiceti lety.

6. Lom u Mašovic na Znojemsku

Průzračná a osvěžující voda, na místě někdejšího lomu, kde se těžil štěrk. Obec Mašovice na Znojemsku má své lákadlo pro celý region, stačí jen přijet a pokochat se tou nádherou!

7. Kurovický lom nedaleko Kroměříže

Asi půl druhého kilometru od Kurovic se nachází česká přírodní památka, kde si užijete krásné koupání. Patnáct hektarů vodní plochy, kde žije celá řada chráněných druhů živočichů, působí už zdálky jako učiněný ráj…

8. Lom Hříměždice na Příbramsku

Dříve zdejší místo využívala armáda, dnes je tu prostor pro ty, kteří rádi skáčou z větší výšky do vody – mají tu totiž možnost až desetimetrového skoku. Nebo si jen lehnete na molo a budete se po koupání trochu slunit? To je už na vás…

Koupání v lomu má svoje kouzlo, většinou jde o oblasti, kde je naprosto čistá voda a pověst o skvělém koupališti se šíří až do daleka. Vyrazíte také k vodě? Vždyť léto není tak daleko, takže by byla škoda si aspoň jednou nezaplavat, no ne?