8 nejlepších tipů na víkendové koupání nedaleko Prahy
Sdílení

8 nejlepších tipů na víkendové koupání nedaleko Prahy

Užít si chvíle volna ve vodě. Jasně, to je lákavé, ale každý si to přeci jen představuje odlišně. Někdo si zamiloval přírodní koupaliště, jiný zase potřebuje bezpodmínečně pár toboganů. Ať už jde o aquaparky nebo klasické pískovny z dob našeho dětství, pojďme si dát k dobru pár hezkých možností, kde se vykoupat v okolí našeho hlavního města.

1. Máchovo jezero v Libereckém kraji

Máchovo jezero
Přejít na lokaci

Stará známá klasika, kde byla někdy na dovolené snad polovina republiky. Zejména v letních měsících je tu zcela plno, na pláži v Doksech si užijete i pár tobogánů. Takřka tři sta hektarů a více než šest století historie, zdejší koupaliště si zaslouží jedničku!

2. Koupaliště Divoká Šárka na Praze 6

Divoká Šárka
(25 hodnocení)
Přejít na lokaci

Šárecký potok zavdal podnět ke stavbě rozsáhlého koupaliště, kde je naprostý klid – i když jste vlastně na samém okraji Prahy a centrum je jen pár kilometrů odtud. Autem se sem přímo nedostanete, ale když obětujete pár minut procházky, naskytne se vám pohled pro bohy…

3. Aquapark Kladno

Pětadvacet kilometrů od Prahy a služby, které rozhodně jen tak někde neuvidíte. Plavecký a masážní bazén, spoustu skluzavek a tobogánů, ale také vyžití pro úplně nejmenší děti – naprosto bezpečně a samozřejmě také s pořádným kopcem zábavy.

4. Pískovna Sadská

Čtvrt hodinky jízdy z Prahy a jste v přírodě! Tahle pískovna nabídne azurovou vodu a písečné pláže uprostřed malebných lesů prosycených vůní borovic. Ideální prostředí hlavně pro rodiny s dětmi, zahrajete si tu také volejbal!

5. Přehrada Slapy

Pátá největší v ČR, sedm desetiletí historie. Kromě špičkového koupání si tu užijete také pestrou paletu vodních sportů, od jízdy na jachtě až po vodní lyžování. Skoro dvanáct tisíc kilometrů čtverečních a hloubka takřka šedesáti metrů, to jsou cifry, co berou dech, že?

6. Mšeno u Mělníka

Koupaliště, které vzniklo už ve třicátých letech minulého století. Padesát metrů dlouhý bazén, kde se během letních měsíců hezky zchladíte, je skutečnou zdejší dominantou. Jde o jedno z nejoblíbenějších středočeských míst pro víkendové koupání!

7. Přírodní koupaliště Motol v Praze

Rybník, do něhož přivádí vodu Motolský potok, je ideální hlavně pro rodiny s dětmi. Písečné dno a minimální hloubka zaručují bezpečnost, čistota vody je zde přímo pověstná. Jedna z částí travnaté pláže je tu i pro vášnivé naturisty.

 

8. Koupaliště v Kralupech nad Vltavou

Tři padesátimetrové bazény, brouzdaliště pro nejmenší děti, ale také skokanská věž a pestrá paleta klasických letních sportů, při kterých si užívá snad úplně každý. To vše jen malý kousek od Prahy, takže nastartujte vůz a hurá za zábavou!

Vybrali jste si některé z těchto zajímavých míst za cíl své příští koupačky? Vidíte sami, že možností na koupání, a to nejen v oblastech kolem Prahy, je skutečně spoustu…