8 nejlepších tipů na cyklistické výlety s rodinou
Sdílení

8 nejlepších tipů na cyklistické výlety s rodinou

Pokud milujete poznávání přírody nebo zajímavých památek a rádi jezdíte na kole, přinášíme vám zajímavé možnosti, kam vyrazit. Nenáročně, s úsměvem a během příjemně letních teplot, podobně strávené dny se prostě nezapomínají. Tužení kondice, ale také rozšiřování obzorů, to vše v jednom balení. Takže šlápněte do pedálů! Co jsme pro vás vybrali zajímavého?

1. Bikepark Ještěd

Bike park Ještěd
Přejít na lokaci

Čtveřice tratí, to vše v blízkosti lanovky, se kterou se snadno svezete, abyste si pak užívali plnými doušky jízdu z kopce. Nechybí dřevěné nebo hliněné překážky pro ty, kteří už si osvojili středně těžkou dráhu.

2. Hrabalova stezka v Kersku u Sadské

Užijte si výlet do míst, kde se natáčel slavný Hrabalův snímek Slavnosti sněženek. Postřižinské pivo také nelze odmítnout! Zhruba patnáct kilometrů, projížďka kolem chaty kdysi patřící Bohumilu Hrabalovi, pohled na Labe. Co ještě dodat?

3. Javornické okruhy v Pošumaví

 

Spletitá síť cykloturistických tras v místech, kam civilizace ještě nestihla přijít. Javornický masiv nabízí panenskou přírodu a otevřený terén, kde nechybí ani technické pasáže pro zkušené cyklisty. Užijete si ale i hezkou projížďku s dětmi v rekreačním tempu.

4. Single Trails Bílá

Milovníci trochu prudších výšlapů si užijí výlet na Single Trails Bílá. Ostré začátky i skoky, adrenalin, jak má být! Na výběr je zde několik tras, ze kterých si vybere nejen zvědavý začátečník, ale také ostřílený profesionál. Jízda lanovkou jako bonus!

5. Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Necelých dvanáct kilometrů podél levého břehu Lipna? Tomu nelze během krásného letního dne odolat, rekreační tempo na inline bruslích nebo v sedle horského kola vás provede mimo jiné Lipnem na Vltavou a Frymburkem.

6. Opárenské údolí

Oparenské údolí a zřícenina hradu Opárno
Přejít na lokaci

 

České středohoří je skutečný pojem! A to samozřejmě nejen pro milovníky pěší turistiky, díky mimořádnému rozvoji cyklotras v posledních sezónách si zde užijete výlety i v sedle. Projedeme jen malý kousek od Lovosic, posedíme v útulné hospůdce a hurá na další cestu…

7. Cyklistická stezka Brno – Vídeň

Cesta, kterou lemují úrodné nížiny obsypané hrozny. Stezka mezi Brnem a Vídní nabídne mírný terén, tím pádem výlet vhodný i pro rodiny s dětmi. Pokud jste někdy slyšeli o rakouském údolí Weinviertel, naživo vypadá ještě mnohem lépe než z vyprávění! Cyklistický výlet napříč dvěma velkými zeměmi…

8. Královská hřebenovka v Orlických horách

Další cyklostezka vede třiadvacet kilometrů v horské oblasti, ale jen s mírným převýšením (celkem jen zhruba pět set metrů), které zvládne bez problémů celá rodina. Orlické hory mají zkrátka své nezaměnitelné kouzlo…

Samozřejmě, v sedle se dají trávit celé hodiny a skutečný cyklistický fajnšmekr nemá nikdy dost. Našich osm tipů by ale mělo i nejvášnivějším cyklistům stačit na celou sezonu, volné víkendy si teď prostě užijete na jedničku.