6 pražských divadel, která vám prostě nesmí uniknout
Sdílení

6 pražských divadel, která vám prostě nesmí uniknout

Pokud jste z Prahy nebo okolí, víte dobře sami, že se tu nabízí desítky různých zajímavých aktivit. Kromě ZOO nebo procházky parkem bychom určitě neměli zapomínat ani na kvalitní kulturu v podobě galerií, muzeí a samozřejmě také divadel. Která z nich jsou v Praze ta vůbec nejproslulejší? Pokud jste v nich nikdy nebyli, raději to brzy napravte. Byla by totiž škoda nechat si ujít tak skvělé zážitky…

1. La Fabrika divadlo

La Fabrika Divadlo
(40 hodnocení)
Přejít na lokaci

V Holešovicích je obrovský kulturní prostor, k němuž patří i divadlo pojmenovaná La Fabrika. Působí nebo působila zde taková herecká esa jako Jakub Prachař, Anna Polívková nebo Tatiana Wilhelmová. Divadlo zahájilo svůj provoz naplno až v roce 2007, dnes ale patří v Praze k těm vůbec nejvyhledávanějším.

2. Ungelt divadlo

Ungelt Divadlo
(7 hodnocení)
Přejít na lokaci

Divadlo s názvem Ungelt se pyšní prestižní lokalitou v srdci metropole, je totiž na Praze 1 – Starém Městě. Poprvé se zde hrálo již v roce 1995, když za otevřením stál i slavný herec Miloš Kopecký. Ungelt se snaží o komorní atmosféru, obvykle zde vystupují maximálně čtyři herci v jedné hře. Ikonami divadla se staly herečky jako Jana Brejchová, Květa Fialová nebo Zlata Adamovská. Zapomínat nesmíme na legendárního Petra Kostku nebo Jiřího Schmitzera.

3. Pod Palmovkou divadlo

Pod Palmovkou Divadlo
(15 hodnocení)
Přejít na lokaci

Libeň, městská část Praha 8. Přesně to je lokalita, kde bychom našli legendární divadlo Pod Palmovkou. Činoherní klasika, která bohužel utrpěla i během povodní v Praze v roce 2002. Legendy? Například Josef Kemr, Theodor Pištěk, Jan Skopeček nebo Věra Tichánková, mezi zakládající členy v roce 1948 patřil i Soběslav Sejk.

4. Semafor divadlo

Semafor Divadlo
(20 hodnocení)
Přejít na lokaci

Jedna z největších legend divadelního světa, kterou dlouhá léta řídil Jiří Suchý společně s Jiřím Šlitrem. Založeno bylo v roce 1959, mezi jeho bývalé členy patřili třeba Miroslav Šimek, Naďa Urbánková nebo František Ringo Čech. Zmínku si zaslouží i Miluška Voborníková nebo Jana Robbová. Novorenesanční budovu divadla bychom našli na Praze 6.

5. Divadlo Radka Brzobohatého

Divadlo Radka Brzobohatého
(50 hodnocení)
Přejít na lokaci

Praha 1, Opletalova ulice. Historie divadla pojmenovaného po jedné z největších českých hereckých legend se datuje až do roku 2002, je proslulé svou kapacitou necelých tří stovek míst a koná se zde i řada jiných kulturních akcí. Členové divadla jezdí hostovat i do různých českých měst, nevyjímaje Brno, Karlovy Vary nebo Kolín. Hrají zde mj. syn zakladatele Ondřej Brzobohatý, ale také Ernesto Čekan, Rudolf Hrušínský ml. nebo Romana Goščíková.

Samozřejmě bychom mohli ještě pokračovat, ale jistě vám tato pětice na nějaký čas vystačí. Pokud jste ještě v žádném z divadel nebyli, nikde se s tím nahlas nechlubte a raději to brzy napravte. Kultura podněcuje ducha, jinak se to ani říci nedá…