5 opravdu zajímavých muzejních tipů napoví, co s volným víkendem
Sdílení

5 opravdu zajímavých muzejních tipů napoví, co s volným víkendem

Zajít si do muzea nemusí být nuda, spíš naopak. Musíte si ale umět dobře vybrat, protože každý máme zájmy trochu odlišné. Těžko se lze nechat do něčeho nutit od milovaného protějšku, ale třeba prohlédnout si historické automobily, to je sen snad každého muže. A pochopitelně bychom mohli ještě dlouho pokračovat, vždyť platí, že sto lidí rovná se sto chutí…

Terra Technica

Terra Technica
(1 hodnocení)
Přejít na lokaci

V Hatích u Znojma se dozvíte všechno o jukeboxech a videohrách. Jde o největší muzeum svého druhu na světě, více než osm tisíc čtverečních metrů plných blyštivého elektra. Terra Technica vám nabídne i pohled na originální Batmobil ze slavné filmové série, obdivovat ale můžete i tradiční jukebox ještě z padesátých let. A pozor, jestli si chcete nechat zahrát pro radost, zdejší hudební aparát je zcela funkční!

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi

ŠKODA Muzeum
(3 hodnocení)
Přejít na lokaci

V tomto městě je podobné muzeum doslova jako doma! Vždyť právě na tomto místě se vyráběly automobily legendární značky Škoda, dnes je tu na pět stovek různých zajímavých exponátů. Takřka padesát aut a spoustu motorek nebo jízdních kol, dočkáte se tradičních modelů, které se vyráběly přesně na míru majiteli nebo také masovou produkci z dílen zdejšího závodu. 1800 metrů čtverečních, více než dvacet let v provozu, užijte si nejslavnější české automobilové muzeum!

Muzeum Josefa Dobrovského v Chudenicích

Muzeum Josefa Dobrovského
Přejít na lokaci

Milovníci historie určitě zbystří, protože jedna z nejslavnějších českých osobností 18. a 19. století si pozornost prostě a jednoduše zaslouží. Nedaleko Klatov, na zámku v Chudenicích, najdeme malé muzeum věnované osobnosti Josefa Dobrovského, filologa, historika a spisovatele, jenž procestoval celou Evropu a přezdívalo se mu také Modrý abbé. Učitel Františka Palackého i Václava Hanky vychoval další generaci obrozenců, nyní si můžete prohlédnout muzejní sbírku věnovanou právě jemu!

Vojenské muzeum na demarkační linii u Rokycan

Vojenské muzeum na demarkační linii
Přejít na lokaci

Užijte si těžkou techniku třicátých a čtyřicátých let minulého století, se kterou se válčilo na frontách druhé světové války. Podívejte se na to, jak vypadalo československé pohraniční opevnění a s čím jezdila naše armáda před vypuknutím největší války v dějinách lidstva. Vojenské muzeum na demarkační linii nedaleko Plzně nebo Rokycan nabídne i tradiční německý náklaďák Opel Blitz, sovětský tank T-34/85 nebo také protitanková a protiletadlová děla.

Pivovar Holba – Pivovarské muzeum v Hanušovicích

Pivovar Holba - Pivovarské muzeum
Přejít na lokaci

V Hanušovicích nedaleko Šumperku si můžete užít exkurzi do světoznámého pivovaru, kde se už desetiletí vaří populární severomoravské pivo Holba. Hanušovický podnik vás provede zajímavou historií, která vyvrcholila začátkem osmdesátých let, kdy se poprvé uvařilo pivo Šerák. Pivovar dostal své jméno podle malé vesničky, která se později stala jednou z částí Hanušovic. Tradiční české pivo Holba zraje více než měsíc, pojďte ho také ochutnat!

Vybrali jste si některý zajímavý tip? Určitě jsme vás oslovili, ať už máte rádi auta, vojenství nebo se chcete podívat s manželkou do pivovaru. Takže – hurá za poznáním a zábavou v jednom milém balení…