5 nejzajímavějších vyhlídek na Liberecku
Sdílení

5 nejzajímavějších vyhlídek na Liberecku

Pokud pocházíte ze severu, určitě víte, že Liberec je přímo prodchnutý sítí zajímavých vyhlídek. Turisté z Ústecka nebo Středočeského kraje se možná rádi nechají inspirovat, pěkných výletů přeci není nikdy dost. Ať už pojedete autem, autobusem nebo vlakem, volný víkend je prostě škoda strávit jen tak doma na gauči. Pojďme raději prozkoumávat Liberec a okolí…

Hamerský špičák – vrchol

Hamerský Špičák - vrchol
Přejít na lokaci

Nedaleko České Lípy najdeme vrch Hamerský špičák, jenž se pne až do výše 452 metrů nad mořem. Turistickou stezkou se tu dostanete i na nedaleké hradiště Děvín, kde se tyčí památná zřícenina. Místní vzduch osvěžuje přítomnost bříz, jeřábů, jalovců a modřínů, dříve tu stálo předsunuté opevnění, které mělo chránit právě Děvín. Nepříliš prudké stoupání potěší všechny, kteří neberou turistiku jako sportovní disciplínu, ale chtějí si užít chvilky v romantické přírodě.

Jizera – vrchol

Jizera - vrchol
Přejít na lokaci

Nezapomenutelná lovecká chata, ale také krásný výhled z vrcholu hory – hned 1122 metrů nad mořem! Určitě se vydejte i do místní přírodní rezervace Prales Jizera, která má více než devadesát hektarů. Od nejbližšího parkoviště to budete mít na vršek Jizery necelé tři kilometry, takže je tato pouť určena i pro rekreační turisty.

Rozhledna Špičák u Tanvaldu

Rozhledna Špičák
Přejít na lokaci

Špičák se tyčí do osmisetmetrové výše, jde o jednu z nejproslulejších lokalit pro vášnivé lyžaře. Pokud chcete vidět okolí Tanvaldu jako na dlani, místní rozhledna – vysoká osmnáct metrů – vám nabídne pohled nejen na Jizerské hory, ale také Krkonoše. K rozhledně vás může svézt lanovka z Jiřetína, ale dostanete se sem samozřejmě také po zelené turistické značce. Začalo se tu stavit už se začátkem minulého století, blízká turistická chata byla otevřena v roce 1910, po roce od otevření věže…

Hrad Kumburk

Nedaleko Syřenova (okolí Jičína) se nachází hrad Kumburk, představující lákavý cíl výletu pro milovníky zřícenin. Gotický hrad byl vystavěn na začátku čtrnáctého století, mezi jeho majitele patřili i Trčkové z Lípy nebo páni z Vartenberka. V polovině sedmnáctého století byl hrad opuštěn a pobořen, ale výhled z místní věže na celý Český ráj vás určitě hodně potěší. Hrad je volně přístupný všem zájemcům, během roku se zde koná pár zajímavých historických akcí.

Ještěd

Ještěd
(1 hodnocení)
Přejít na lokaci

Tahle hora, jen o málo převyšující tisíc metrů nadmořské výšky, je skutečným symbolem pro celý Liberec. Posedíte tu v několika restauracích, svezete se lanovkou a užijete si výhled na celou okolní krajinu. Noční Liberec působí prostě fantasticky! Zájem turistů o Ještěd trvá více než půl druhého století, v zimě je zde připraveno skoro deset kilometrů sjezdařských tratí.

 

Liberec, to je prostě synonymum pro okolní hory a skály, ale také nádhernou vyhlídku. Sto tisíc obyvatel z něj dělá páté největší české město, které bychom hledali asi devadesát kilometrů na sever od Prahy. Kromě několika atraktivních architektonických památek láká hlavně na okolní malebnou přírodu. A kam vyrazíte o víkendu, už máte jasno?