5 Nejtajemnějších míst u nás, kde se bude bát i ten nejstatečnější z rodiny
Sdílení

5 Nejtajemnějších míst u nás, kde se bude bát i ten nejstatečnější z rodiny

Naše země ukrývá spoustu záhad, které dosud nikdo tak docela nevysvětlil. Pravda, vědci se mohou dohadovat na lecčíms, ale lidová pověst z šera věků mluví sama za sebe. Nejlepší určitě bude, když na danou lokalitu vyrazíte a pocítíte ji doslova na vlastní kůži. Možná i ten největší nevěřící Tomáš nakonec trochu ustoupí a přizná, že na tom místě něco opravdu je…

Jihlavské podzemí

Pětadvacet kilometrů dlouhá síť, která se rozprostírá pod celým městem. Prý kvůli těžbě stříbra, možná také pro větší úsporu místa nad povrchem. Stín, který viděla i televizní kamera, vypadal hodně přesvědčivě. Podle některých má střežit bránu do jiných světů a fascinoval také řadu předních nacistů, kteří si zde během okupace zřídili základnu. Jak je to vlastně s tímto podzemím doopravdy? Přijdeme někdy této záhadě na kloub?

Bohnický hřbitov bláznů

Právě tady se celkem běžně vybíjejí baterie mobilů a technika se chová hodně podivně. Silné výkyvy teplot a pocit těžkých nohou je to nejmenší, co zde někteří lidé údajně pociťují. Hřbitov pro chovance léčebny fungoval v první polovině minulého století, bylo zde pohřbeno takřka pět tisíc lidí, mezi nimi i proslulý sarajevský atentátník Gavrilo Princip. Dnes už možná nejde o tak proslulé místo, ale pokud sem zavítáte, možná vás zasáhne silná negativní energie.

Gotický chrám v Panenském Týnci

Městys Panenský Týnec
Přejít na lokaci

Malý městys na pomezí Ústeckého a Středočeského kraje ukrývá skutečnou perlu středověku. Nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci je prodchnut silnou pozitivní energií, za kterou sem jezdí duchovní i lidoví léčitelé z celé republiky. Možná i vy se zde budete záhadně usmívat a cítit se mimořádně dobře. Načerpejte si také trochu energie, která je z lůna přírody – a tím pádem úplně zdarma!

Jeskyně Býčí skála

Nedaleko Brna se nachází jeskynní systém, nemající v ČR vůbec obdoby. Třináctikilometrová délka chodeb je opravdu mimořádná, před půldruhým stoletím byl v této přírodní lokalitě archeology objeven hromadný hrob lidí, kteří zde zemřeli násilnou smrtí. Některým lidem se zde dělá skutečně úzko, přičemž nevolnost je ještě to nejmenší. V pravěku zde snad bylo obětiště – lidí i zvířat – a negativní energie se tu zjevně drží už dlouho…

Les Bor (také Branišovský les)

Branišovský les
Přejít na lokaci

Nedaleko Českých Budějovic se nachází tajemný les, v němž se oběsila v raném novověku celá řada lidí. Dříve zde také byl vojenský újezd, ale československou armádu odtud „cosi“ vyhnalo. Návštěvníky zde údajně pronásleduje mužský hlas a některé zvláštní zvuky, záhadná poletující postava s rudýma očima pak naháněla hrůzu už po dlouhá desetiletí. Jak je tomu ve skutečnosti? V každém případě, tady negativní energie přímo prýští.

Chcete se také (trochu) bát? Tak se vydejte na výlet na některé z těchto míst. Dočerpat energii můžete v Panenském Týnci, opravdový pocit strachu na vás čeká třeba i na hradu Houska. Takže kam se vydáte příští víkend?