Lokace

Terra Technica

Rodinná aktivita
Historie
Kultura
Levná aktivita
Zážitek

Adresa

Chvalovice,Hatě 195, 669 02 Znojmo

Hodnocení

Na základě 1 hodnocení.

Největší na světě. Takovým přívlastkem se pyšní muzeum Terra Technica v Excalibur City v Hatích u Znojma. Na ploše 8500 m2 naleznete více než 700 jukeboxů, 250 pinballových automatů a další stovky videoher a ostatních kuriozit – celkově více než 2000 exponátů.

Muzeum je rozděleno do šesti tematických sektorů. Cesta časem začíná na konci 19. století, kde je vystaven  model vůbec prvního jukeboxu z roku 1890. O pár kroků vedle začínají 30. léta, zlatý věk jukeboxů, a expozice pokračuje přes 50. léta až do roku 1989. Sektory obsahují jukeboxy a hrací automaty právě z té dané doby. Při návštěvě muzea Terra Technica se můžete občerstvit v  tématických barech. Speciální část muzea objevíte po sestoupení do podzemí. Tato expozice je věnována superhrdinům, jako jsou například Spiderman či Batman. Nechybí samozřejmě ani originální Batmobil.

Specialitou celého muzea je skutečnost, že všechny exponáty jsou plně funkční a každý si je tak může vyzkoušet. Nechte si z jukeboxu zahrát svoji oblíbenou písničku, a nebo zkuste štěstí na pinballových automatech.

Sdílej toto místo s přáteli

Klikněte na položku na mapě k zobrazení detailu.